Jak dobrać tapetę pod kątem motywu i koloru

Wybór klasycznej tapety to nie tylko kolorystyka oraz motyw, ale także i podkład. Obecnie klienci mają ich kilka do wyboru, podkłady się różnią w pierwszej kolejności parametrami, lecz również i ceną.

Ważne jest na przykład to, do którego z pomieszczeń tapeta mural kwiaty będzie kupowana, ale też jakość ścian, na których zostanie przyklejona. Tanie, co nie znaczy najgorsze, są tapety na papierowym podkładzie. Są one proste do naklejania, dobrze oddają kolory, lecz mają też dwie istotne wady.

Nie da się ich zmywać, dlatego będą się sprawdzać tylko we wnętrzach mniej narażonych na zabrudzenie, a dodatkowo potrzebują bardzo równych powierzchni ścian, ponieważ są cienkie i widać spod nich wszystkie nierówności. Znacznie grubsze są flizelinowe podkłady, dzięki cienkiej warstwie tego materiału znacznie lepiej się sprawdzają na mniej idealnych ścianach. Oprócz tego tapety na takim podkładzie często są pokryte materiałem odpornym na mycie, przez co łatwiej jest je utrzymać w czystości. Znacznie bardziej odporne na wilgoć i wodę są tapety z winylu.

Dzięki wykorzystaniu w nich cienkiej winylowej warstwy bardzo dobrze się zmywają, stosować je można w kuchniach i łazienkach, a oprócz tego wiernie oddają kolory. Decydując się na zakup tapet pamiętać też należy o wybraniu właściwego kleju, przeznaczonego do konkretnego typu podkładu. Najlepiej to zrobić za jednym razem, praktycznie każdy tapeta na jedną ścianę będzie miał w swojej ofercie kleje dopasowane do konkretnego podkładu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz