Czemu fototapety i tapety 3D cieszą się taką popularnością

Jeżeli ktoś twierdził, że standardowe tapety odeszły w niepamięć, to się mocno pomylił. Jest faktem, że przez pewien okres czasu rzeczywiście klienci mniej się nimi interesowali, lecz to wynikało po prostu z bardzo skromnego wyboru. A że pojawiło się na rynku dużo producentów w zagranicy, oferujących nowoczesne wzory i motywy, to miało to przełożenie na naprawdę duży wybór. Rewolucję w tym segmencie wykończenia wnętrz zrobiły również fototapety. Idea jest bardzo prosta, zamiast sprzedawać już gotowe motywy można drukować to, co będzie chciał klient. I nagle okazało się, że na swojej ścianie można nakleić zdjęcie gór czy lasu, jakiś abstrakcyjny motyw czy nawet własną fotografię, jeśli została dobrze zrobiona.

Obecnie w bazach firm mających takie usługi w ofercie jest dostępnych kilka milionów zdjęć i grafik, tak więc niejednokrotnie trzeba poświęcić sporo czasu na znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. Tradycyjne pejzaże, miasta czy budynki bez przerwy się cieszą dużą popularnością, podobnie zresztą jak motywy zwierzęce, roślinne czy kulinarne. Ale zaawansowane metody projektowania, a co najważniejsze pomysłowość grafików dają bez przerwy coraz to nowe pomysły i inspiracje. Na przykład w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem cieszą się fototapety 3d, z uwagi na to, jak wyglądają.

Często pojawiają się na takich tapetach tunele, drogi czy mosty, ale przedstawione w taki sposób, że dają przestrzenny wygląd. Bardzo ciekawie także wyglądają różnego rodzaju geometryczne figury, także tak narysowane, że faktycznie wyglądają jakby były wypukłe. Jeśli do tego dołoży się się ciekawe kolory, to całość będzie sprawiać naprawdę niezwykłe wrażenie. W związku z tym że takie motywy są naprawdę zwracające uwagę i wyraziste, to trzeba je skomponować umiejętnie z resztą wystroju. Przeważnie tego typu tapeta 3d zostaje naklejona na jedną z widocznych ścian w pomieszczeniu, a reszta albo jest malowana, albo też nakleja się na nie jakąś delikatną tapetę mającą neutralny kolor.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić

Zostaw odpowiedź