W jakich przypadkach sprawdzają się napędy z silnikiem i motoreduktory

Mechaniczne urządzenia najczęściej potrzebują do swojej pracy układu napędowego. W rozwiązaniach tradycyjnych będą to zasilane prądem silniki Promotor, jakie wraz z odpowiednio dobraną przekładnią sprawiają, że całość poprawnie pracuje.

Napędy z silnikami są niezwykle popularne, możliwości w zakresie ich wykorzystania są ogromne, lecz w wielu przypadkach projektanci zaczynają wybierać inne rozwiązania. Jedno z ciekawszych to motoreduktor promotor, które w stosunku do klasycznych rozwiązań mają wiele zalet. Typowy motoreduktor składa się z napędu elektrycznego oraz kompaktowej mechanicznej przekładni.

Przez to, że całość jest umieszczona w zwartej obudowie, to znacznie ogranicza to ilość zajmowanego miejsca, a oprócz tego nie trzeba się już zajmować projektowaniem mechanizmu zębatek. Motoreduktory są oferowane w dużej ilości rodzajów, które się różnią prędkością obrotową, momentem obrotowym oraz pozycją pracy. Tym sposobem przy projektowaniu można dobrać jeden z wielu oferowanych w katalogu, co znacznie ułatwia cały proces.

Co oczywiste motoreduktor promotor w niektórych sytuacjach nie będzie się sprawdzał, między innymi przy przenoszeniu dużej prędkości obrotowej albo mocy, wówczas rozwiązania tradycyjne będą jednak lepsze. Spora ilość modeli motoreduktorów przeznaczonych jest do pracy w trudnych warunkach. Wówczas na przykład będą one posiadać łożyska izolowane elektrycznie, czy też jakieś inne elementy wyposażenia, które pozwolą na taką pracę, bez ryzyka awarii całego elementu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz