Tapety 3D – dlaczego się cieszą takim zainteresowaniem

Jakiś czas temu wiele osób twierdziło, że klasyczne tapety powoli tracą popularność na rzecz jakiś innych wykończeniowych materiałów. Rzeczywiście w pewnym momencie tak było, Lecz dużo się zmieniło dzięki wymyśleniu metody drukowania fototapet. I okazało się nagle, że można mieć na swojej ścianie praktycznie dowolne zdjęcie czy motyw, nie ograniczając się do nijakich wzorów czy jednolitego koloru.

Obecnie w firmach oferujących takie produkty kupujący do dyspozycji mają od kilkudziesięciu tysięcy do czasem i kilku milionów różnych wzorów, tak więc możliwości pod tym względem są praktycznie nieograniczone. Pośród nich coraz większa pula to fototapety 3d, jakie z uwagi na swój wygląd i właściwości są bardzo chętnie wybierane. Zastosowane one mogą być we wszystkich wnętrzach, może to być zarówno duży pokój czy salon, jak również wąski przedpokój czy kuchnia.

Dobierając w odpowiedni sposób wzór da się powiększyć optycznie pomieszczenie, nadać mu głębi i wyrazu, co byłoby niemożliwe przy użyciu innych metod. Metoda drukowania pozwala na realistyczne odwzorowanie kolorów i motywów, dzięki czemu wszystko będzie sprawiało bardzo realistyczne wrażenie. Aranżacyjne możliwości są bardzo duże. Tapety 3d można nakleić na całą ścianę lub jedynie jej niewielką część, wiele osób wybiera również kilka różnych motywów, w ten sposób oddzielając poszczególne fragmenty pomieszczenia. Istotne jest to, że przy odpowiednim wykonaniu kolory będą się utrzymywać przez wiele lat, i w tym czasie potrzebna nie będzie zmiana tapety.

Podejmując decyzję o takim rozwiązaniu trzeba pamiętać, że należy się do tego przygotować w odpowiedni sposób. W pierwszej kolejności ważne jest, aby zmierzyć dokładnie ściany, na których fototapety mają być naklejane. Dostanie się je bowiem w formie kilku pasków, zgodnie z tym co podane zostało przy zamawianiu. Dużą uwagę należy też zwrócić przy samym montażu. Poszczególne paski należy bowiem przyklejać w dobrej kolejności, jednocześnie pilnując żeby precyzyjnie dopasować wzór.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić

Zostaw odpowiedź