Makijaż permanentny – kiedy warto się nad nim zastanowić

O licznych zaletach makijażu permanentnego przekonało się już mnóstwo kobiet. Po pierwsze daje on bardzo wysoką trwałość, nawet do kilku lat, i przez ten czas praktycznie nie ma konieczności poprawiania czegokolwiek i spędzania czasu przed lustrem. Z tego też powodu sprawdza się on doskonale u pań, jakie nie umieją się same dobrze malować lub po prostu nie będą na to miały chęci i czasu.

Sam zabieg przypomina trochę robienie tatuażu, lecz jedna rzecz jest w nim inna. Mianowicie barwnik wprowadza się znacznie płycej pod skórę, przez co nie zostaje tam na stałe, a z czasem zostaje wchłonięty. Z reguły widoczne efekty utrzymują się od roku do kilku lat. Rzecz jasna podczas jego wykonywania niezwykle istotne jest przestrzeganie ustalonych procedur i środków bezpieczeństwa, bo jest to mimo wszystko zabieg inwazyjny. Z tego też powodu makijaż permanentny Gdynia wykonywać się powinno jedynie w porządnych gabinetach, posiadających odpowiedni sprzęt i doświadczenie.

Nie każdy też może go zrobić, na przykład przeciwwskazaniem będzie ciąża, alergie na barwniki czy też pewne choroby. Przeważnie całość jest podzielona na dwa etapy. Przed pierwszym warto się przygotować zażywając leki na opryszczkę przez parę dni wcześniej. Aplikowanie pigmentu pod skórę trwa najczęściej dwie do trzech godzin, choć niekiedy czas ten się wydłuży. Nie jest to zupełnie bezbolesne, u niektórych pań będzie sie pojawiał wyłącznie lekki dyskomfort, lecz inne odczuć mogą znacznie silniejszy ból.

Ponieważ zostaje naruszana wierzchnia warstwa naskórka, to częstym objawem jest zaczerwienienie i obrzęk. Takie objawy to coś zupełnie normalnego i powinny po kilku dniach ustąpić. Nie będzie konieczności brania długiego zwolnienia czy urlopu, bo już na następny dzień da się pracować. Po pełnym zagojeniu skóry trzeba jeszcze raz się zjawić w gabinecie, w celu poprawienia i skorygowania jakiś niedociągnięć. Jest zalecane, żeby przez kilka tygodni od wykonanego zabiegu unikać mocnego opalania, bo może to spowodować różne komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić

Zostaw odpowiedź