Jakie zalety i wady mają ubrania uszyte z naturalnego jedwabiu

Atłasy i koronki to odwieczny atrybut kobiecego stylu. Obie tkaniny są niezwykle subtelne i zmysłowe. Duża część kobiet bardzo lubi dotyk bardzo śliskiego materiału, połyskującego delikatnie i miękko układającego się na ciele. Naturalny jedwab ma tę niepodrabialną cechę, że podczas kontaktu z odkrytą skórą daje odczucie chłodu. Dlatego od dekad jest jednym z bardziej ekskluzywnych materiałów odzieżowych.

Bardzo dobrze się sprawdza letnią porą. Tworzy się z niego seksowne krótkie sukienki, falujące zalotnie podczas ruchu. Nadaje się też bardzo dobrze na długie, ultrakobiece suknie, nadające się na ekskluzywny bal albo imprezę firmową. Miękkie fale, lekko spływające po ciele poruszają się zmysłowo razem z każdym ruchem. Wspaniale podkreślają grację kobiecej sylwetki. Z pewnością uszyta z tej tkaniny kreacja nie zostanie niedostrzeżona. Jest jednak jeden problem, prawdziwy jedwab jest dość drogim materiałem. Kolejnym utrudnieniem będzie też to, że ta tkanina bardzo się gniecie.

Dlatego stosunkowo rzadko można spotkać codzienne stylizacje w całości uszyte z naturalnego jedwabiu. Warto jednak poznać ten materiał, chociażby w kilku przykładowych wydaniach. Nawet tak drobny gadżet, jak jedwabna apaszka czy jedwabna gumka do włosów mogą sprawiać, że kobieta będzie się mogła wyjątkowo poczuć. Dotyk tego materiału to dotyk luksusu. Doskonałym zamiennikiem może się tu ukazać satyna. Dzięki bardzo podobnej połyskliwości i delikatności często też jest nazywana sztucznym jedwabiem. Głównie dlatego, że jest tak samo lejąca jak prawdziwy jedwab i bardzo podobnie układa się na ciele.

Satyna także jest delikatna i wygodna do noszenia. Jest oczywiście sporo tańsza niż jedwab. Jej minusem jednak jest trochę odporność na uszkodzenia. Ale przeważnie szyje się z niej eleganckie elementy garderoby oraz bieliznę czy zestawy pościeli. Bardzo delikatny materiał chłodzi podobnie jak jedwab. Jest też równie przewiewna i wygodna w noszeniu. Elegancka i lekka pościel lub satynowa piżama są wspaniałym rozwiązaniem w ciepłe dni lata. Zapewnia ochłodę i świetnie sprawdza się podczas długich godzin spędzonych w wygodnym łóżku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz