Warsztaty z robotyki – dlaczego się przydają dzieciom

Rozmaite roboty cały czas budzą wyobraźnię dzieci i dorosłych. Z pewnością duże znaczenie tu mają filmy, w których urządzenia te robią naprawdę niezwykłe rzeczy. Lecz równie ciekawa będzie też rzeczywistość, zwłaszcza jeśli można samemu stworzyć coś oryginalnego. W ostatnim czasie bardzo mocno się zwiększyła popularność rozmaitych zajęć z robotyki, które są organizowane nawet dla małych dzieci. Ktoś by mógł zapytać, jaki ma to sens, skoro takie małe dzieci niewiele z tego zrozumieją. Tymczasem tego typu zajęcia można prowadzić już w przedszkolu, a już na pewno w podstawówce czy liceum. Oczywiście dla każdego wieku należy dobrać odpowiednio stopień zaawansowania, tak aby go dopasować do możliwości młodych osób. Lecz wprowadzając sukcesywnie w ten temat można dotrzeć do etapu, w którym się pojawi bardziej zaawansowane programowanie i sterowanie różnymi funkcjami. To wymagać już będzie systematycznych zajęć przez wiele tygodni, ale takie już się organizuje w dużej ilości miejsc.

Czasami wręcz są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, jacy prowadzą też takie zajęcia w prawdziwych szkołach. Ale bardzo dużo organizowanych jest także warsztatów i pokazów, które mają za zadanie pokazanie możliwości i potencjału robotów i tego, co mogą one zrobić. Tego typu warsztaty z robotyki z reguły trwają od kilkunastu minut do nawet całego dnia, i mogą mieć różną postać. W niejednym przypadku są stosowane w nich dedykowane komplety klocków, które pozwalają na to, żeby zbudować od podstawy całego robota, a później go odpowiednio zaprogramować.

Uczestnicy zajęć mają również możliwość poznania zasady funkcjonowania przeróżnych czujników, jakie mogą być wykorzystywane do funkcjonowania robota. Warsztaty takie mogą być świetnym uzupełnieniem różnego rodzaju eventów i imprez, i pozwolą zaciekawić młodych ludzi tą fascynującą gałęzią nauki. I niewykluczone że jacyś przyszli inżynierowie w ten sposób odkryją swoją pasję na długie lata.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz