W jaki sposób pielęgnować wrzosy oraz azalie?

Do roślin wrzosowatych kwalifikujemy różaneczniki, wrzosy, wrzośce oraz azalie. Te pierwsze są dekoracja naszych ogrodów późną wiosną. Wrzosy tudzież są symbolem jesieni. Są one dosyć wymagające w uprawie. Wszelkie kwiaty należące do tej rodziny roślin wymagają półcienistego oraz spokojnego. Muszą być osłonięte od przeciągów i silnych wiatrów, jakie im szkodzą. Perfekcyjną dla nich glebą jest ta o kwasowym odczynie, należałoby to spowodować przed posadzeniem roślin.

Wymagają częstego i systematycznego podlewania. Żeby woda nie wyparowywała za błyskawicznie, należałoby podsypywać ziemię korą sosnową lub też torfem. Będzie to także chroniło roślinę przed niektórymi chorobami. Różaneczniki są florami niesłychanie wrażliwymi zarówno na warunki atmosferyczne jak i na zanieczyszczenia środowiska. Trzeba przyzwoicie wybrać miejsce, w jakim je posadzimy.

Bez żadnych zahamowań trzeba im dostarczać składników odżywczych z grupy makro oraz mikroelementów. Na zimę obowiązkowo wypada je ubezpieczyć przed zmarznięciem i wypada zrobić to już przed pierwszymi przymrozkami. Znacznie więcej o wrzosach na Rośliny wrzosowate. Kwiaty cebulowe rozkwitają już wczesną wiosną, są trwalsze oraz znacznie bardziej odporne na zmiany temperatur niż inne rośliny. Ich pielęgnacja wymaga sporo pracy, jakkolwiek wynik z pewnością jest jej warty. Wiosna jest właściwą porą na sadzenie cebulek, z jakich latem wyrosną piękne kwiaty.

Zanim zaczniemy sadzić kwiaty, zaplanujmy ich rozmieszczenie na grządkach. Pomoże nam późnym latem, kiedy będziemy pragnęli wykopać cebulki. Dobry pomysłem jest sadzenie roślin cebulowych i bylinowych na jednej grządce. Byliny rozkwitają później, w następstwie tego kiedy rośliny cebulkowe już przekwitną, nasze grządki będą dalej żywe i kolorowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz