Skup samochodów – jakie są formalności podczas sprzedaży auta

Skupy samochodów używanych zaczęły się cieszyć rosnącym zainteresowaniem, między innymi ze względu na liczne zalety takich transakcji. A najistotniejsza z nich to szybkość, ponieważ często pieniądze można otrzymać nawet w tym samym dniu, w którym kontakt został nawiązany. Dla wielu właścicieli aut jest to bardzo ważne, ponieważ odpada im konieczność czekania tygodni czy nawet miesięcy na chętną osobę, a przez ten czas ciągłe umawianie się na jazdy próbne i oględziny. Co jest też ważne, to fakt że niekiedy znaczenia miał nie będzie stan techniczny samochodu ani też przegląd i ubezpieczenie. Dobry skup aut Kraków za każdym razem zaproponuje przyzwoite pieniądze, a jeżeli okaże się to potrzebne, to przyśle własną lawetę.

Sprzedaż samochodu firmie zajmującej się skupem z reguły przebiega w paru etapach. Na początku osoba chcąca to zrobić musi nawiązać kontakt, albo telefonicznie, albo przy pomocy strony internetowej. Coraz częściej spotyka się dedykowane formularze, w jakich należy uzupełnić informacje o marce, modelu, przebiegu i wyposażeniu, i na podstawie tego można już dostać przybliżoną wycenę. Ostateczną otrzyma się po dokładnych oględzinach przeprowadzonych przez pracownika firmy lub wynajętego inspektora, który dokładnie zweryfikuje stan techniczny auta.

Niekiedy taki skup samochodów Kraków będzie się opierał na zdjęciach wysłanych przez właściciela, ale wtedy przy odbieraniu i tak nastąpić może ostateczna weryfikacja. Jeżeli propozycja zostanie zaakceptowana, to zostanie dopełnić wszystkich formalności, podpisać dokumenty i dostać umówione pieniądze. Przeważnie da się to zrobić od razu przy wizycie weryfikującej, a jeżeli wycena była wykonywana wyłącznie zdalnie, to gdy podjedzie kierowca. W przypadku, gdy sprzedawany samochód nie może jeździć po ulicach, to firma https://skupaut.malopolska.pl/ zorganizuje dla niego lawetę. Umowa sprzedaży samochodu jest najczęściej typowa, tak więc należy jedynie wpisać do niej informacje o sprzedającym i podpisać. Umówione pieniądze wypłacane są najczęściej w formie gotówki, lecz w dobrych skupach nie powinno być żadnych problemów z realizacją przelewu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić

Zostaw odpowiedź