Problemy z płodnością i potencją u mężczyzn – czy są jakieś wypróbowane leki?

Niepłodność pomału staje się definiowana chorobą społeczną, jaka jest niestety nie banalna w diagnozowaniu. Większa część schorzeń daje objawy, na przykład zaczerwienie, ból czy opuchliznę, jakkolwiek niepłodność przebiega bezobjawowo. Rozpoznać ją wolno tylko po przeprowadzeniu szeregu kompleksowych badań, na które zresztą zgłasza się coraz więcej facetów w wieku od dwudziestu do trzydziestu kilku lat. U wielu mężczyzn pragnienie bycia ojcem jest niesłychanie silne, niemniej jednak kiedy przez lata upragnione dziecko ciągle nie pojawia się na świecie, w owym czasie zaczynamy wyszukiwać pomocy.

Fundamentalnym i zazwyczaj egzekwowanym badaniem jest naturalnie badanie nasienia, które pozwala już na wstępne ustalenia co do płodności. Niepłodność może być powodowana przez dużo przeróżnego rodzaju składników, niemniej jednak większość z nas nie zdaje sobie sprawy, co do tego problemu może się przyczyniać. Tymczasem może być ona wywoływana nawet przez nieprawidłowy styl życia i częste sięganie po używki. Z reguły jednakże przyczyny bezpłodności są trochę poważniejsze.

Najczęstszymi powodami niemożności zostania ojcem są uszkodzenia jąder i zaburzenia jakości plemników lub potencja – tu pomoże lek tabletki na potencję bez recepty. Jądra są w stanie pozostać uszkodzone zarówno na skutek przebytych chorób, jak oraz na skutek innych elementów. Świnka, rzeżączka czy żylaki powrózka nasiennego – to tylko kilka przykładów schorzeń, które mogą być podstawą niepłodności. Natomiast zła jakość plemników zazwyczaj utożsamiana jest z niewłaściwym trybem życia, nadużywaniem alkoholu, zażywaniem środków narkotycznych. Nieraz do niewystarczająco stosownej jakości plemników przyczyniają się też zażywane lekarstwa (zwłaszcza te przyjmowane regularnie) oraz wiek powyżej czterdziestu lat.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić

Zostaw odpowiedź