O jakich rzeczach warto pamiętać przy wyborze przypodłogowych listew

Jeżeli ktoś zamierza położyć na podłodze panele czy deski, to pamiętać też musi o zakupie listew przypodłogowych. Takie listwy pełnią parę ważnych zadań, i warto zadbać o to, aby je dobrać najlepiej jak się da. W pierwszej kolejności zabezpieczają one końce podłogi przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zapewniają równocześnie ładny, elegancki wygląd, przykrywając puste przestrzenie, niezbędne do zostawienia przy kładzeniu podłogi. Poza tym dzięki swojej budowie można w nich łatwo ukryć różne kable i przewody, przykładowo do telewizji czy internetu.

Listwy są dostępne w paru wysokościach, a także sporej liczbie kolorów i wzorów. Sporo osób dobiera listwy kolorystycznie je dopasowując do podłogi oraz ścian. Ale są też tacy właściciele mieszkań i domów, którzy się zdecydowali na kontrastowe połączenia, jakie również przy odpowiednim dobraniu bardzo ładnie się prezentują. Listwy dobierać także można do koloru drzwi, jest to również chętnie wybierana opcja. Ważną rzeczą podczas doboru listew jest ich wysokość, a ta w dużej mierze będzie zależała od rozmiaru wnętrza. W przypadku małych pomieszczeń bardzo dobrze sprawdzają się listwy o wysokości do 6 cm, za to w przypadku większych wnętrz pomyśleć można o modelach mających nawet 10 cm wysokości. Dla optycznego wyglądu istotne jest również dopasowanie koloru do podłogi albo ściany, należy to również uwzględnić podczas wyboru.

Obecnie listwy produkowane są z paru materiałów, które się od siebie różnią wyglądem oraz ceną. Nadal dużym zainteresowaniem się cieszy naturalne drewno, zapewniające dużą trwałość i ciekawy wygląd. Klienci często wybierają także listy wykonane z MDF, dostępne są one w dużej ilości kolorów i motywów. Szeroka kolorystyka to również zaleta listew wykonanych z PCV, które stanowią najtańsze rozwiązanie. Jeśli ktoś będzie szukał tego typu listew, to ma kilka możliwości do wyboru, jedną z nich jest podanie w wyszukiwarce hasła Listwy lagrus i przejrzenie otrzymanych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz