O jakich rzeczach należy pamiętać wybierając wkład kominowy

Kominki cieszą się ogromnym zainteresowaniem pośród właścicieli domów. Nie tylko dają one klimatyczną atmosferę w zimie, lecz również służyć mogą jako skuteczny sposób grzania. Żeby tak się jednak stało, to trzeba wybierać kominki do tego przeznaczone, czyli posiadające między innymi właściwe wkłady kominkowe kawmet. Obecnie pośród takich wkładów najbardziej popularne są dwa rodzaje materiałów, czyli stalowe i żeliwne. Oba mają jakieś wady i zalety, z którymi należy zapoznać się przez wyborem.

Z pewnością korzystniej będzie przeznaczyć trochę czasu na poszukiwania i nieco większą kwotę, lecz wybrać wkład który spełni wszystkie oczekiwania. Wkłady kominkowe Hajduk żeliwne są solidne i trwałe. Z uwagi na charakterystykę tego materiału wolniej się nagrzewają, lecz w zamian znacznie dłużej będą utrzymywać ciepło. Żeliwo to jednak materiał o dużej kruchości, z tego też powodu należy uważać przy użytkowaniu. Jeżeli zaczną się pojawiać jakieś gwałtowne zmiany temperatury czy nierówności w ogrzewaniu, to takim przypadku wkłady kominkowe kratki często pękają.

Takich problemów nie będzie z wkładami ze stali, które są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Stal nie akumuluje tak dobrze ciepła, więc dla zwiększenia wydajności tego typu wkłady kominkowe Defro wykładane są w środku cegłami ze specjalnego materiału. Przy stalowych modelach wytwórcy dość często dokładają jakieś dodatkowe rozwiązania, jakich nie ma w żeliwnych wkładach, na przykład takie jak komory z wtórnym spalaniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić

Zostaw odpowiedź