Nieprzyjemne odczucia po zażywaniu substancji psychoaktywnej

Niekorzystne doznania po zażyciu substancji o działaniu psychoaktywnym nie są wcale zjawiskiem wydarzającym się rzadko, a więc nie jest czymś dziwnym, że wiadomości w ich temacie pojawiają się na portalu. Każdy badtrip bez wątpienia zostanie na przez długi czas wspominany przez osobę, która go doświadczy, wobec czego opłaca się w pierwszej kolejności dbać o swój pełen poziom komfortu. Mimo takich bad tripów wiele osób w dalszym ciągu bierze środki odurzające i wskazują na własne doznania na przeróżnych forach internetowych.

Powstały też publikacje naukowe w tym temacie, wskazujące, że bad tripy często mogą podzielić się na 3 kategorie: przeżycia negatywne, objawy wytwórcze a także zaprzeczanie.

Standardowo podróże po spożyciu narkotyku są czymś przyjemnym, aczkolwiek złe podróże przydarzają się na równi z taką samą częstotliwością. Nie można de facto przewidywać, w jaki sposób konkretny halucynogen wpłynie na daną osobę. Objawy po spożyciu środka mogą być różne. W wersji łagodniejszej mogą to być przytłaczające rozmyślania aż do postaci rozbudowanej, kiedy to dojdzie do trudnych do pozbycia się zwidów, jakie mogą doprowadzić aż do wypadku lub zagrożenia życia.

Zła podróż jest zindywidualizowanym doznaniem i z tego względu nie warto spożywać środków odurzających, a już z pewnością nie wówczas, {gdy|kiedy| jest się w trudnym stanie. Opłaca się przekładać to na inny czas. Odczucie takie może być efektem nieodpowiedniego set and setting, a więc negatywnego ukierunkowania o podłożu psychologicznym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić

Zostaw odpowiedź