Lakierowanie – przekonaj się, jak zacząć malowanie

Lakierowanie pojazdu, czy jest nim pojazd, czy też motocykl, to zawsze, składający się z kilku etapów, wymagający dużego nakładu pracy i skupienia, proces. Każdy zakład lakierniczy rozpoczyna własną pracę od ustaleń z kontrahentem, który wybrać ma obowiązek kolor lakieru oraz zdecydować się, czy ma być to lakier matowy, perłowy, czy również metaliczny. Kiedy tak właściwie wszystko zostaje ustalone, do pracy przystępuje lakiernik. Pierwszym etapem jego pracy jest nałożenie, tak zwanego, podkładu. Dzięki niemu zwiększona zostaje przyczepność odpowiedniego lakieru.

Wszystkiego rodzaju nierówności lub zgniecenia na karoserii eliminowane są za pomocą wypełniaczy, których na rynku dostępnych jest wiele typów. Po tych wstępnych zabiegach, nadchodzi czas na nałożenie lakieru bazowego, jakiego kolor i typ ustalony został wcześniej z właścicielem pojazdu – sprawdź malarnia proszkowa. Czasami konieczne jest użycie rozcieńczalnika. Istnieją dwa typy rozcieńczalników: uniwersalne oraz wodne. Pracę kończy nałożenie lakieru bezbarwnego, który ochraniać ma lakier bazowy przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Paleta barw lakierów samochodowych jest, niemalże, nieograniczona. Istotne jest rozróżnienie lakierów samochodowych na matowe oraz perłowe oraz metaliczne. Lakiery matowe należą do rzadziej spotykanych.

Konsumenci wielokrotnie decydują się, za to, na lakiery metaliczne. Połysk tuż przy stosowaniu lakieru metalicznego lub perłowego uzyskiwany jest to naturalnie dzięki stosowaniu rozmaitego rodzaju utwardzaczy. Utwardzacze podzielić jesteśmy w stanie na trzy grupy, które wykorzystuje się prawidłowo do rodzaju użytego lakieru: normalne, średnio szybkie, prędkie oraz niesłychanie prędkie. Każdy serwis internetowy lakierniczy proponuje niezliczone ilości kolorów lakierów samochodowych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić

Zostaw odpowiedź