Jakie możliwości dane nam obecnie internet

W internecie coraz powszechniejsze stają się różnego rodzaju blogi. Charakter tych blogów jest zróżnicowany, niektórzy autorzy skupiają się wyłącznie na jednym temacie i z niego publikują swoje artykuły, inni za to stawiają na znacznie większy zakres zagadnień. Do tych ostatnich można chociażby zaliczyć serwis https://www.uxux.pl/, w którym użytkownicy przeczytają interesujące artykuły na różne tematy.

Jednak żeby blogiem takim można było wygodnie i bezproblemowo zarządzać, to wybrać trzeba odpowiednią platformę, na której będzie on funkcjonował. Obecnie najpopularniejszy i wybierany najczęściej jest WordPress, co jest zresztą zupełnie zrozumiałe z uwagi na jego szereg zalet. Nie bez podstaw na WordPressa wszyscy mówią platforma blogowa, ponieważ stworzony on został w takich właśnie celach.

Dalej sobie świetnie radzi z taką rolą, lecz możliwości jego wykorzystania są dziś dużo pokaźniejsze. Do Wodpressa zrobiona została ogromna liczba najróżniejszych wtyczek i dodatków, znacznie poszerzających jego funkcjonalności. Uruchomić na nim można nie tylko dużą firmową stronę, lecz również duży internetowy sklep. Dla właścicieli blogów istotne jest to, że praktycznie całą instalację i konfigurację wykonuje się bez żadnego programowania. Do kompleksowego zarządzania służy intuicyjny administracyjny panel, za pomocą którego można łatwo dodawać kolejne wpisy i kategorie.

Przy użyciu wspomnianych wcześniej wtyczek da się też prosto rozszerzać serwis o nowe funkcje. Wystarczy je zainstalować, żeby z panelu mieć dostęp do pełnej konfiguracji. Ta prostota w zarządzaniu jest bardzo ważna dla młodych blogerów, bowiem nie będzie od nich wymagać specjalistycznych wiadomości. Dotyczy to także wyglądu serwisu, co jest kolejną dużą zaletą tej właśnie platformy. W sieci znaleźć można duże ilości najróżniejszych skórek, które także się instaluje i za pomocą jednego kliknięcia można zmienić wygląd całego serwisu. Oczywiście sam WordPress nic nie kosztuje, natomiast za część jego wtyczek czy skórek trzeba coś zapłacić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz