Felgi sportowe – czy warto kupować do swojego samochodu

Jeżeli ktoś chce niezbyt drogo i szybko zmienić wygląd posiadanego samochodu, to w pierwszej kolejności może pomyśleć o wymianie felg. To właśnie felgi są podstawą tak popularnego optycznego tuningu optycznego, jaki cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Felgi JR Wheels są zauważalne praktycznie od razu, zwłaszcza jeżeli mają ciekawą budowę i wyróżniają się swoim wyglądem. W przypadku felg fabrycznych, dostarczanych na wyposażeniu, przeważnie wygląda to nijako, bowiem seryjne felgi nie wyróżniają się niczym szczególnym.

Zupełnie inaczej jest, jeżeli ktoś zobaczy ofertę jednej z firm zajmujących się dystrybucją felg do tuningu. Ilość dostępnych wzorów jest ogromna, do tego dochodzą też rozmaite kolory, i z tego też powodu wybór dla niejednego właściciela samochodu może być sporym wyzwaniem.

Przede wszystkim trzeba się dobrze zastanowić nad tym, jak te kupowane felgi concaver powinny się prezentować. Bardzo popularne między innymi są w ostatnich czasach modele z wieloma cienkimi szprychami. W pewnych produktach jest ich nawet kilkanaście, a prezentują się one naprawdę nowocześnie i ciekawie. Zwłaszcza jeśli zostanie wybrana większą średnica, a jednocześnie opony o niższym profilu. Wtedy auto nabiera sportowego charakteru, a wszystko to przy tak niewielkiej zmianie jak nowe felgi.

Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych spraw. Oczywiście niezwykle istotna jest średnica uwzględniająca zakładane opony, które muszą pasować do tego, co przewiduje producent. Koniecznie trzeba się też przyjrzeć szerokości. Jeżeli się kupi superlekkie felgi SL02 zbyt szerokie, to mogą one wystawać poza nadkola. W takiej sytuacji na pewno auto nie przejdzie przeglądu, a jeżeli kierowca zostanie zatrzymany przez policję, to dostanie mandat. Podczas zakupu bardzo pomocnym rozwiązaniem są wirtualne przymierzalnie felg. Można w nich sprawdzić, jak wybrany model będzie wyglądał na danym pojeździe, co pozwoli na szybką weryfikację, czy faktycznie spełni on wymagania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz