Faktoring międzynarodowy – na czym polega

Współpraca handlowa z firmami zagranicznymi to duże szanse na intensywny rozwój firmy i zwiększenie jej obrotów. Jednak podjęcie takiej współpracy to również niemałe biznesowe ryzyko, które należy dobrze przemyśleć i jak najlepiej się zabezpieczyć. Oczywiście szczegółowa kontrola kontrahenta będzie miała duże znaczenie, lecz zostaje jeszcze temat płynności finansowe. W wielu przypadkach klienci zagraniczni będą oczekiwali atrakcyjnych dla nich terminów płatności, a to będzie się wiązać z tym, że będzie trzeba dłużej czekać na zapłatę.

Dlatego też w takich przypadkach świetnie się sprawdza bezpieczny eksportowy faktoring. Działa on w analogiczny sposób, co faktoring oferowany dla krajowych kontrahentów. Jednak z powodu tego, że cała otoczka takich transakcji ma większy poziom skomplikowania, to nie każdy faktor takie usługi będzie oferował.

Bierze się to z faktu, że istnieją spore różnice w przepisach istniejących w krajach klientów, często także dochodzą dość skomplikowanie kwestie podatkowe i celne. Wszystko to sprawia, że trzeba mieć dużo doświadczenia w tego typu transakcjach, a firmom przeważnie ciężko będzie je samodzielnie zdobyć. Dlatego dla nich dużo lepszym rozwiązaniem będzie skupienie się na biznesie, zostawiając kwestie wierzytelności i należności instytucji finansowej, która oferować będzie korzystny eksportowy faktoring.

Samo przejście na faktoring międzynarodowy wymagać będzie szczegółowego sprawdzenia przyszłych klientów, oraz oceny ich rzetelności i wiarygodności. Oczywiście nawet pomimo dobrych rekomendacji pewne ryzyko biznesowe istnieje, z tego też powodu warto się zastanowić nad rodzajem faktoringu, jaki się wybierze. W przypadku faktoringu pełnego sprzedawcy mają dodatkową ochronę pod postacią polisy na wypadek problemów z wypłacalnością, co będzie się wiązało z dodatkową opłatą. Jeśli ktoś się będzie bardziej interesował tym tematem, to może zajrzeć do serwisu https://faktoringoferty.pl/artykuly-i-porady/84-faktoring-eksportowy-finansowanie-i-pakiet-bezpieczenstwa i zaznajomić się z umieszczonymi tam informacjami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić

Zostaw odpowiedź