Do jakich zastosowań używany jest skażony alkohol

Alkohol etylowy większości z nas kojarzy się z rozmaitymi wyskokowymi napojami. Rzeczywiście wszelkie rodzaju piwa, wina czy wódki zawierają go między kilka a kilkadziesiąt procent, można też kupić spirytus o dużym stężeniu. Spożywcza branża objęta jest jednak wysoką akcyzą, która przecież stanowi niezwykle istotny element budżetu. Akcyza ta jednak znacząco podnosi końcową cenę alkoholu, z tego też powodu amatorzy mocnych trunków szukają najróżniejszych możliwości na to, aby coś tańszego zorganizować. Wytwarzanie i dystrybucja produktów alkoholowych jest również bardzo dokładnie monitorowana, aby ograniczyć ryzyko jakiś oszustw. Jednak wykorzystanie etylowego alkoholu jest dużo większe, z tego też powodu istnieje jego odmiana przemysłowa. Aby taki alkohol etylowy skażony nie nadawał się do spożywania, to dodawane są do niego odpowiednie związki.

Z reguły do tego jest stosowany alkohol izopropylowy, aceton lub eter, ale przepisy pozwalają też użyć innych związków. Co istotne, taki alkohol nie jest niebezpieczny, a tylko po wypiciu daje mnóstwo nieprzyjemnych objawów. Z tego też powodu nie ma ryzyka, że jeżeli się znajdzie na niego jakiś amator, to mu coś poważnego się stanie. Obrót spirytusem skażonym także jest bardzo dokładnie monitorowany, i jego producenci objęci są kontrolą odpowiednich urzędów. Z zalet alkoholu etylowego korzysta wiele branż.

Jego skażenie nie będzie przeszkadzało w tych zastosowaniach i jest w pełni bezpieczne dla ludzi. Ponieważ związek ten jest dobrym rozpuszczalnikiem tłuszczów, to spotyka się go często w rozmaitych środkach do czyszczenia powierzchni i odtłuszczania. Kosmetyczna branża stosuje go powszechnie do produkcji perfum, odświeżaczy powietrza i różnych innych produktów kosmetycznych. Spotkać go też można w różnego rodzaju rozpuszczalnikach, stosowanych w przemyśle drukarskim, budowlanym czy motoryzacyjnym, stosowany jest także do produkowania lakierów i farb. Kierowcy zapewne spotkają alkohol skażony w płynie do spryskiwaczy, ponieważ nie zamarza on w niskiej temperaturze.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz