Dlaczego reklama za pomocą neonów jest tak skuteczna

{Mało osób jest świadomych, że tak bardzo popularne neony posiadają stuletnią historię, bo pierwsze z nich pojawiać się zaczęły już około 1906 roku. Widać więc, że reklama neonowa ma naprawdę długą historię, która w rzeczywistości cały czas trwa. Klasyczne neony są robione ze szklanych rurek wypełnionych mieszaniną różnych gazów. Zależnie od tego, jaki był końcowy skład tej mieszaniny, to uzyskiwano różne kolory świecenia. Takie neony na ścianę czy instalowane na dachach i konstrukcjach z pewnością robią duże wrażenie, lecz mają kilka dość istotnych minusów. Przede wszystkim ich produkcja jest bardzo pracochłonna, a oprócz tego z powodu użycia szkła nie nie są one bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

W przypadku jakiejś awarii czy uszkodzenia najczęściej danego elementu nie dawało się naprawić, tylko trzeba było zrobić zastępczy. Z takich też powodów mogłoby się wydawać, że ten nośnik reklamy powoli zniknie z naszego krajobrazu, gdy na rynek wkroczyła technologia z diodami LED. Ledy jako źródło światła wdarły się przebojem kilkanaście lat temu, wypierając praktycznie zupełnie dotychczasowe rozwiązania, również na reklamowym rynku. I okazało się w pewnym momencie, że neon na zamówienie stanowią świetną alternatywę dla klasycznego neonu, dając nieznane do tej pory możliwości w tym zakresie.

Po pierwsze wykonuje się je z mocnego tworzywa sztucznego, dzięki czemu napis ledowy przykręcony na ścianie bez większych problemów wytrzyma długie lata na zewnątrz. Kolejną ich zaletą jest niska energetyczność, co przy obecnych cenach i dbaniu o środowisko jest niezwykle ważne. Klienci na pewno będą też doceniać praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie kształtów i kolorów.

Sztuczne tworzywo znacznie łatwiej się formuje niż szklane rurki, dzięki czemu każdy może sobie zrobić neon na zamówienie dokładnie taki, jaki będzie potrzebny. A możliwości zastosowania neonów ledowych są bardzo duże. Można z nich zrobić najróżniejsze szyldy z napisami, logo czy symbolami, lecz również napisy informacyjne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz