Czyszczenie promieniem lasera jako świetny sposób nieinwazyjnego czyszczenia zabytków

Świeżo zrobione tynki domów mieszkalnych i różnych innych budynków często już po paru miesiącach nie wyglądają najlepiej. Duży wpływ na to mają przede wszystkim warunki pogodowe, na jakie tynk będzie narażony, ale też i amatorzy pozostawiania po sobie namalowanych sprayem pamiątek. Graffiti na ścianach i murach są dużym problemem, szczególnie jeśli autorzy raczej się nie wykazują plastycznymi talentami. Lecz obecnie nie ma żadnego problemu z ich usuwaniem, gdyż z pomocą nadchodzi nowoczesna technika.

Przy takich pracach bardzo powszechnie są bowiem wykorzystywane lasery, jakie świetnie sobie radzą z zanieczyszczeniami znajdującymi się na powierzchniach. Takie czyszczenie laserem będzie wykorzystywać zjawisko tak zwanej ablacji laserowej, to znaczy odparowania brudu pod działaniem dostarczonej przez promień energii. Dzięki odpowiedniemu układowi sterowania pracownik bardzo precyzyjnie może ustalić moc wiązki, przez co czyszczona powierzchnia nie zostanie nagrzana i nie ulegnie uszkodzeniu.

W przypadku elewacji takie rozwiązanie świetnie się sprawdza, ponieważ pozwala na punktowe usuwanie farby, bez konieczności stosowania środków chemicznych czy ściernych. Takie lasery są urządzeniami przenośnymi, przez co mogą one zostać dowiezione w dowolne miejsce, gdzie jest potrzeba wyczyszczenia ścian. Mają one niewielkie zapotrzebowanie na energię, i nie będą potrzebować ani dodatkowych instalacji, ani też materiałów.

Proces czyszczenia jest realizowany przy użyciu promienia lasera, przez co nie ma bezpośredniego fizycznego kontaktu z powierzchniami. Co ważne, średnie ceny za czyszczenie laserem są bardzo konkurencyjne w stosunku do innych metod, a plusy takiego rozwiązania są faktycznie duże. Z propozycji firm oferujących takie usługi bardzo chętnie korzystają właściciele prywatnych domów, lecz niejednokrotnie także zarządcy nieruchomości i spółdzielnie. Laserowa technika staje się coraz popularniejsza na rynku, i z powodu swoich licznych zalet raczej nie powinno się to zmienić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić

Zostaw odpowiedź