Czy warto rozważać zakup bliźniaczego domu

Obecnie liczba dostępnych na rynku projektów domów sprawia, że w zasadzie każdy prędzej czy później znajdzie coś odpowiedniego. Klienci oprócz standardowych budynków coraz częściej wybierają również projekty domów w zabudowie bliźniaczej. Rozwiązanie to od wielu lat jest dobrze znane, lecz dzisiaj na powrót zaczyna się cieszyć dużą popularnością, tak więc warto poznać jego zalety i wady.

Przede wszystkim domy bliźniaki mają wspólną jedną ze ścian, ale są dwoma niezależnymi lokalami mieszkalnymi. Także działka jest podzielona na dwie podobne części, i przeważnie każda będzie miała oddzielną bramę wjazdową i ogrodzenie. Tego typu konstrukcja przede wszystkim pozwala na niemałe oszczędności, zarówno wiążące się z kupnem działki, jak też postawieniem budynku.

Wspólna ściana oznacza mniejszą ilość potrzebnego materiału, a także znacznie mniej robót budowlanych czy wykończeniowych. W skali całej inwestycji przełożyć się to może nawet na ponad dziesięć procent oszczędności, co w przypadku obecnych cen może już dać całkiem pokaźną kwotę. Kolejne oszczędności mogą się pojawić przy późniejszym użytkowaniu, chociażby na mniejszych rachunkach za ogrzewanie czy niezbędne remonty to zrobienia. Decydując się na takie rozwiązanie należy pamiętać, że stosunkowo mieć się będzie sąsiada. Jeżeli trafi się ktoś mało sympatyczny, to takie sąsiedztwo może być mocno uciążliwe. Lecz jeżeli z sąsiadem nie będzie większych problemów, to ta bliska obecność jest bardzo korzystna, przykładowo dzięki pilnowaniu domu podczas wyjazdów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić

Zostaw odpowiedź