Właściwości lecznicze białej szałwii

Oddziaływanie oczyszczające białej szałwii zostało podane pod linkiem goldenteacher.pl. Przede wszystkim kadzidła z tej rośliny wykorzystuje się do oczyszczania domu. Rekomendowane jest to między innymi w trakcie przeprowadzki. Trzeba pozamykać wszystkie drzwi oraz okna, a także zapalić ulubioną świeczkę. Liście białej szałwii muszą być umieszczone w ceramicznym, szklanym lub w zrobionym z gliny naczyniu, będącym odpornym na ogień. Po podpalaniu pęku liści białej szałwii należy płomień ugasić i zostawić dymiące liście.

Kolejno można zajmować się okadzaniem drzwi wejściowych a także innych pomieszczeń. Po zrobieniu rytuału należy zostawić szałwię białą w centrum domu aż do chwili całkowitego wypalania się zioła. Na końcu natomiast mieszkanie należy wietrzyć. Przed tym jak szałwia biała będzie wykorzystana, należy cały dom jak najdokładniej posprzątać. Trzeba rytuał zrobić w każdym pomieszczeniu domowym, ruszając się w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Z zastosowaniem szałwii można też oczyszczać siebie.

W takim celu należy rozpocząć od głowy, a skończyć na stopach. Jest to rekomendowane dla osób, które są przemęczone lub poczują się przytłaczane problemami. biała szałwia ma też inne cech i można z niej na przykład zaparzyć mającą właściwości oczyszczające herbatkę. Wystarczy zalewać liście rośliny wodą przegotowaną. Badania dowodzą, iż jedna herbata na dzień obniży poziom cukru we krwi, poprawia krążenie oraz korzystnie wpłynie na pracę gruczołów odpowiedzialnych za wytwarzanie potu. Oddychanie naparami z białej szałwii bardzo dobrze wpływa na układ odpornościowy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz