Nieruchomości – mieszkania nowe czy z rynku wtórnego?

To zapytanie pewnie każdy nabywca mieszkanie zadawał sobie przynajmniej kilka razy. Bo także oraz decyzja do najłatwiejszych nie należy. Obecnie na rynku nieruchomości kuszą coraz atrakcyjniejsze oferty gruntownie innowacyjnych mieszkań jak z bajki – nieruchomości na sprzedaż kraków. Niejednokrotnie są one położone w uroczych zakątkach w różnych częściach miasta lub na jego obrzeżach.

Deweloperzy oferują też szereg udogodnień, na przykład w postaci ochroniarzy, jacy gwarantują bezpieczeństwo na osiedlu, na jakim sprzedawane są mieszkania. Z kolei mieszkania z rynku wtórnego to inwestycja znacznie tańsza i często nie wymagająca zanadto zaawansowanych prac remontowo-wykończeniowych.

Wypada niemniej jednak pamiętać, że każda z tych opcji posiada zarówno dobre jak oraz kiepskie aspekty. Po raz kolejny nadrzędną rolę muszą odegrać nasze preferencje oraz możliwości finansowe. Jeżeli jesteśmy w stanie zainwestować wyższą kwotę oraz otrzymać za nią o wiele bardziej surowy stan, jakkolwiek za to śmiały oraz na przykład w atrakcyjnej lokalizacji, wówczas propozycja deweloperska jest trafnym rozwiązaniem.

Niemniej jednak dla osób ceniących tańsze oraz pewniejsze rozwiązania, mieszkanie z rynku wtórnego prawidłowiej spełni ich wymagania, bo, zależnie od jakości danej nieruchomości, nakład sił i pracy będzie na pewno znacznie mniejszy niż w oryginalnych i surowych mieszkaniach. Wysokie, nieraz na dodatek zdobione, mieszkania w kamienicach stwarzają wielkie możliwości aranżacyjne. Plusów jest w samej rzeczy bardzo dużo. Mieszkanie w kamienicy kojarzy się z gigantyczną przestrzenią do wykorzystania. Pomimo że wielokrotnie metraż ten sam, w blokach zawsze będzie ciaśniej. Realnym minusem wydaje się być właściwie jedynie sprawa ogrzewania, albowiem grubsze mury oraz wyższe ściany trudniej ogrzać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz