Jakie są najpopularniejsze rodzaje pieców stosowanych w saunach, jak wybrać odpowiedni

O tym, ile zalet ma saunowanie, nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. Świetnie wiedzą o tym mieszkańcy Skandynawii, którzy przez regularne korzystanie z saun cieszą się świetnym zdrowiem i kondycją. W naszym kraju w coraz większej ilości miejsc skorzystać można z mokrych lub suchych saun, lecz z reguły wiązać się to będzie z mniejszą lub większą wycieczką. Lecz jeżeli ktoś będzie mógł przeznaczyć niewielkie pomieszczenie w domu, to pomyśleć może o tym, żeby taką saunę zamontować u siebie.

Tak naprawdę wcale to nie jest kosztowna sprawa, bo całość często zamyka się w kwocie kilkunastu tysięcy złotych, a praktycznie wszystkie prace wykona się zaledwie w jeden dzień. W naszym kraju funkcjonuje wiele firm oferujących sauny na wymiar, co pozwala dopasować wszystko do swoich potrzeb. W pierwszej kolejności trzeba w swoim domu wydzielić na saunę jakieś pomieszczenie. Musi być ono dobrze zaizolowane, aby niepotrzebnie nie tracić zgromadzonego ciepła. Samo ogrzewanie można wykonać na dwa sposoby.

Tradycyjnie sauny opalane są za pomocą drewna, jednak w ostatnich czasach coraz większą popularność zdobywają piece do saun elektryczne. Dają one dużo więcej wygody, ponieważ nie trzeba pilnować tego, żeby palenisko cały czas się paliło. Oczywiście trzeba też będzie zadbać o odpowiednie akcesoria, które w pełni pozwolą się cieszyć takim saunowaniem. Na pewno przydatny będzie termometr i higrometr, ale także pomyśleć warto o wiaderku na wodę i czerpaku. Te akcesoria zakupić można odwiedzając jakiś dobry sauny sklep i składając tam zamówienie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić

Zostaw odpowiedź