Gdy nie wszystko się nam udaje – pomoc psychologa

W obliczu zachodzących zmian na całym świecie następuje dużo rozmaitego typu przeobrażeń w znacznej większości dziedzin życia człowieka. To też dotyczy aktywności psychologów, jacy dopasowują się do innowacyjnych czasów i wychodzą naprzeciw pacjentowi. Mianowicie chodzi o to, że wielu z nich proponuje usługi poprzez internet, widząc w tym swoją szansę na szybsze dotarcie do potencjalnego klienta.

W tej sytuacji psycholog może ekspresowo się skontaktować z kimś, kto mieszka kilkaset kilometrów dalej. Tak jak widać, w tych okolicznościach problem odległości nie istnieje. Ten sposób komunikowania może równocześnie wynikać stąd, iż dla pacjenta nie jest łatwo odsłonić się przed psychologiem w celu opowiedzenia o swoich kłopotach, jako że to stanowi najczęściej niebywale stresujące przeżycie. Jednocześnie to rozwiązanie – komunikacja przez internet -wiąże się z wieloma korzyściami. Z całą pewnością oznacza wygodę, gdyż pacjent nie musi opuszczać domu, inaczej miejsca, jakie przyzwoicie zna, ani jakoś szczególnie przygotować się do spotkania.

Na domiar tego może czuć się bardziej anonimowo, co zwykle skłania do większej śmiałości, by opowiedzieć wprost o głęboko skrywanych sprawach, krępujących, wstydliwych komplikacjach, bo w trakcie całego spotkania pacjent może zakamuflować się za nieprzenikliwym parawanem monitora komputera. I dopiero następnie bywa, iż pacjent podejmuje decyzję o zmianie sposobu leczenia. O ile w wielkich miastach, przykładowo – psycholog radom, nie ma z tym większego kłopotu, czego niestety nie da się ogłosić o mniejszych miejscowościach. Tak w następstwie tego to również może być powód, dla jakiego tak wielu wybiera internet. W ten sposób jest znacznie łatwiej oraz wygodniej dotrzeć do psychologa, zwłaszcza komuś, kto pochodzi z małej miejscowości, a pożąda pomocy bądź też porady.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić

1 komentarz

milena mówi:

+Reklama+
Doświadczając porażek, dzieci uczą się, że nie zawsze wszystko idzie po ich myśli, ale kluczem jest wyciąganie wniosków z niepowodzeń i próbowanie ponownie. Te umiejętności są nieocenione w dorosłym życiu, gdzie współpraca, rywalizacja i radzenie sobie z trudnościami są codziennością. rozwój dziecka Łódź jest w dobrych rękach

Zostaw odpowiedź