Od wielu lat Java jest najpopularniejszym językiem programowania na świecie. Programiści, którzy ją dobrze znają, liczyć mogą na faktycznie spore pensje oraz pracę przy niezwykle ciekawych projektach. Jest więc zrozumiałe, że tak wiele osób zaczyna przygodę z javą, albo już w czasie studiów, albo też biorąc udział w rozmaitych kursach i szkoleniach. Przyglądając się ogłoszeniom z ofertami pracy można od razu zauważyć, że także firmy szukają osób znających dobrze ten język, przez co każdy kto go zna ma duże szanse na zatrudnienie. Ale aby dostać wymarzone stanowisko, to trzeba wcześniej przejść proces rekrutacji. W części przypadków wystarczy w zupełności przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej, lecz niekiedy trzeba się też pochwalić umiejętnościami technicznymi. I do tego celu przydają się bardzo Pytania rekrutacyjne z tego właśnie języka, jakich spodziewać się można podczas rozmowy.
Zupełnie zrozumiałe jest przecież, że przyjmując do firmy nową osobę właściciel będzie chciał dokładnie wiedzieć co ona umie. Rzecz jasna takie java pytania rekrutacyjne nie dadzą pełnej wiedzy o kandydacie, ale chociaż wstępnie umożliwią zapoznać się z jego możliwościami. To samo będzie się tyczyło osób, jakie szukają nowej pracy. Niezwykle prosto wyszukać w internecie informację na temat tego, jakie wymagania ma dana firma przy rekrutacji i co ewentualnie należy zaprezentować. Z takich też powodów obowiązkowo do takiej rozmowy trzeba się przygotować w odpowiedni sposób, żeby nie być zaskoczony czymś prostym w czasie jej trwania.
Nawet programiści z doświadczeniem niekiedy mogą mieć problem z teorią, dlatego też nawet oni powinni zobaczyć najbardziej popularne Spring pytania rekrutacyjne i przygotować sobie na nie odpowiedzi. Dużo czasu to nie powinno zająć, a z pewnością w niejednym przypadku będzie bardzo pomocne. Głupio by było nie otrzymać pracy przed niewłaściwą odpowiedź na pytanie, o którym wiadomo że zawsze ono pada. Dlatego jeżeli ktoś będzie się wybierał na rozmowę, to obowiązkowo musi się do niej dobrze przygotować, żeby nie zostać na niej czymś prostym zaskoczony.