Projekty dekoracyjne wyszywane na firanach – jakie ozdoby do mieszkania wybrać?

Istnieją rozmaitego rodzaju materiały, które wykorzystujemy w stworzonym przez nas domu. Są to przeróżnego typu tkaniny, plecionki, czy koronki będące elementem oddziaływającym na estetykę wnętrz. Jakimś z nich mogą być firany. Istnieje dużo rodzajów tego typu tkanin. W inny sposób najczęściej wyglądają takie firany pokojowe, a jeszcze inaczej nowoczesne osłony wykorzystywane w kuchni. Istnieją na przykład firanki sznurkowe z przędzy nabłyszczanej, które jesteśmy w stanie również zapinać żabkami, jak też nasuwać na karnisz, kiedy taka tkanina wykończona jest specjalnym „tunelem”.

Wolno wyróżnić także firany przędzone, jak i haftowane, które wykonywane są na ogół z woalu. Woal jest materiałem niezwykle cienkim, przebijającym i posiada tak zwany włoskowo-wątkowy splot. Wytwarza się go z bawełny, określonego typu mieszanek, i włókien sztucznych. Zachodzą również czasami firany balkonowe, które mogą się składać z dwóch części.

Jedna z nich zasłania drzwi na balkon oraz sięga ona od sufitu, aż do podłogi, tudzież jej druga część zakrywa wyłącznie przy-balkonowe okno. Co do zasłaniania, to firanka służy także do zakrycia grzejnika. Stanowi pojęcie branży dekoratorskiej, czy także dekoracyjnej. Wiadomym jest fakt, iż jej zadaniem jest uformowanie danego elementu, lub również wpłynięcie na niego w sposób pozwalający oznajmić, iż poprawił on estetykę danego materiału. Pracą mającą otwarty wpływ na ozdabianie zajmują się pojedyncze postaci, lub też wyspecjalizowane firmy.

Przykładem mogą tu być firanki, które wykonywane są z takich materiałów, które pozwalają na dowolne rozwiązania dekoracyjne, będące wynikiem wyszywania i tkania wszelkiego rodzaju wzorów. Występuje tu pełna dowolność zarówno form dekoratorskich, jak oraz kolorów, choć w przypadku firanek przewagę posiada kolor biały. Dodatkowo wykończenia takich tkanin mają wpływ na końcowy wynik wyszycia takiej firanki, bo może ona posiadać jakiś określony, wyhaftowany, czy wyszyty brzeg o wyznaczonym kształcie, kolorze, czy przy użyciu jakiegoś szczególnego wzoru. Bywają też krótkie firaneczki, które najczęściej mocuje się w oknach kuchennych oraz na przykład przewiązuje się je opaską u dołu, czy też w połowie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz